27.10.2017 Анонси
Автор: Дар’я Кучер

«Судячи з чисельності компаній та представлених країн, які беруть участь у форумі цього року, можна зробити висновок, що усе заплановане вдасться.» - переконаний Олег Синютка, губернатор Львівщини.  На відкритті форуму виступили також Степан Кубів, перший віце-прем’єр- міністр України,  Олександр Ганущин, голова Львівської обласної ради та Віктор Галасюк, голова комітету Верховної ради України з питань промислової політики та підприємництва.  Вони розповіли про вже реалізовані реформи та нові можливості, які дозволять Україні розвиватися за сценарієм європейського успіху. Кожен у своїй доповіді зазначив, що влада повинна мати нульову толерантність до корупції. Найголовніше, що робить Україну конкурентно здібною  – людський капітал та безмежні, ще не реалізовані ресурси.  Яніс Дуклавс, міністр сільського господарства Латвійської республіки впевнений, що Україна має такий потенціал розвитку, якого не має жодна інша країна у світі.

Після відкриття та першого пленарного засідання підписали протокол про будівництво Сокальської вітрової електростанції, яке заплановане на 2018 рік. На другий день планують підписати Меморандум про створення Офісу з просування експорту у Львівській області.  17 міжнародний економічний форум «Львівщина – локомотив промислової революції в Україні»  триватиме 26 - 27 жовтня у Львові на різних локаціях.

За підсумками 2017року в Україні відкрилось 50 нових виробничих підприємств, які надали робочі місця для 12 тисяч людей.

Комантарі до теми:

- Олег Михайлович, які конкретні зміни ви очікуєте після цьогорічного форуму?

- Цього року в рамках Економічного форуму ми відкриваємо нове підприємство «Бадер Україна», на якому працюватиме тисяча нових працівників, відкриваємо вітрову електростанцію, об’ємом фінансування 50 млн євро; нове газове родовище та нову сонячну електростанцію. Ми сподіваємось, що кількість стартових площадок у порівнянні з минулим роком зросте, що дасть нові робочі місця, податки до бюджету та добробут для наших людей.

 

- Яніс, ви вперше берете участь в українському економічному форумі, проте маєте досвід залучення до цієї події в інших європейських державах. Розкажіть про традиції європейської, зокрема латвійської економіки, які можуть бути дієвими в Україні.

- Не можу сказати, що є якісь спільні традиції, бо бізнес кожної країни є унікальним. Але що стосується сільського господарства, то в України залишилось ще багато питань, які їй треба буде вирішувати. Особливо співпраця з Євросоюзом. В них є норми та порядок ветеринарії, фіто санітарія і безпека харчових продуктів. Я вважаю, що в Латвії добре працюють кооперації, в Україні теж вони є. Але якщо Україна має 500 тон зерна, то це не буде мати такого попиту на міжнародному ринку, а от якщо сто таких селян зберуться разом і буде 20-40 тисяч – це вже інша розмова.

- Які плани ви хочете реалізувати під час економічного форуму в Україні?

- Ми вже кілька років працюємо на рівні Україна – Латвія. Вже намітили певні напрямки, а окрім того, маємо декілька спільних пілотних проектів. Нам Львів подобається, тому парламентарій Латвійської Республіки  побував у вас вже багато разів і порекомендував мені приїхати та домовитись про те, щоб Міністерство працювало у Львівській області.

Детальніше читайте у свіжому номері журналі РІА Львів

НАШІ ПАРТНЕРИ