Під час свого виступу вона зазначила, що на її думку експорт – це марафон, до якого Україна довго готувалася і тепер не зволікатиме. Для успішної співпраці з ЄС експортна стратегія визначила п’ять перспективних українських секторів економіки. Серед них - експортування їжі, напоїв та продуктів переробки; машинобудування, у якому Львівщина є лідером; аерокосмічна індустрія, інформаційні та комунікаційні технології, туризм та креативні індустрії. Завдання українського сектору економіки не зменшувати імпорт, а збільшувати експорт адже це є запорукою якісних змін.

Ростислав Замлинський, заступник губернатора Львівщини підкреслив необхідність проведення Економічних форумів в Україні, навівши результат минулорічного. Львівщина увійшла в трійку областей, де генерується альтернативна енергетика, що дає можливість забезпечити 4 райони без традиційних джерел енергопостачання. Основним завданням на найближчій період він вбачає освітні ініціативи та навчання для майбутніх підприємців.

Підводячи підсумки 17-го форуму можна вже сьогодні говорити про збільшення кількості учасників, а це близько 260 компаній, відкриття газового родовища, сонячної та вітрової електростанції, а також нового заводу компанії «Бадер».

 

Назарій Брезіцький, підприємець, учасник форуму:

«У зв’язку з тим, що Україна втратила своє виробництво, свої заводи та підприємства – ми стали сировинною базою для інших держав. Ми вирощуємо ліс, зерно і продаємо задешево без доданої вартості. А готові продукти отримуємо із закордону. Тому, нам потрібно максимально працювати над ціною, створювати кінцевий продукт і продавати на  зовнішні ринки, тоді ми будемо успішними. Добре, що відбуваються такі форуми, за допомогою яких, влада працює над цими та іншими питаннями бізнесу».

 

Довідка

Експорт товарів Львівської області до ЄС (дані за січень-серпень 2017 року) Львівська область активно експортує до ЄС 751,4 млн.дол., або 76,7 % від загального обсягу експорту області, та збільшився порівняно з січнем-серпнем 2016р. на 23,9 %. Найбільші обсяги експортованої продукції припали на Польщу (27,5% від загальнообласного експорту), Німеччину (12,5%), Чехію (6,9%) та Данію (6,6 %). Серед товарів, які Львівщина експортувала у січні–серпні 2017р., переважали електротехнічне обладнання та їх частини (25,8% від обсягу експорту області), меблі (12,2 %), деревина і вироби з неї (10, 0 %), жири та олії (7,2%), зернові культури (5,2%). Зростання експорту зумовлене збільшенням порівняно з січнем–серпнем 2016р. поставок цукру і кондитерських виробів з цукру в 11,2 раза, жирів Загальний експорт товарів з Львівської області за січень – серпень 2017 р. збільшився на 22,6% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 р та досяг 979,6 млн.дол.США. Найбільші обсяги експортованої продукції припали на ЄС (76,7% від загальнообласного експорту), Росія (2,7%), Індія (2,4%), Білорусь (2,0%) та Туреччину (1,9 %)

НАШІ ПАРТНЕРИ