У жовтні ми вже перестаємо з подивом помічати під ногами жовте листя і трошки рідше згадуємо про море. Це час, коли у теплі дні мрієш про гарну компанію, холодними вечорами - про теплий плед, каву та книгу. Цього місяця Клуб сімейного дозвілля рекомендує почитати дещо для розвитку, спокою та натхнення.

 

Що ти кажеш після привітання? Психологія людської долі
Ерік Берн

Ми так часто бачимо книги цього американського психолога у різноманітних “ТОПах” актуальної літератури, що дехто, мабуть, дуже здивується, дізнавшись, що Ерік Берн помер майже 50 років тому. Український переклад його праці  “Ігри, в які грають люди” 2 роки тому вийшов друком у “Клубі сімейного дозвілля” і став справжнім бестселером, по-новому відкривши видатного вченого минулого століття..

“Що ти кажеш після привітання?” відкриє концепцію “сценарію життя”. На думку Еріка Бернса, наша доля не залежить від вищих сил чи випадковостей. Водночас у вислові ”твоя доля - у твоїх руках” є велика частка солодкої брехні. Адже усе наше життя складається за певною програмою, яку заклали батьки. Навіть найдрібніші факти із раннього дитинства визначають, з ким людина одружиться та яке становище займатиме у суспільстві. На основі різних прикладів, автор демонструє як створюється та реалізується сценарій життя, і нагадує, що в кожному плані є місце для імпровізації.

 

Дякую за запізнення

Томас Фрідман

Автор тричі отримав Пулітцерівську премію за свою журналістську діяльність. Весь світ знає Фрідмана за його текстами про тероризм, війну та Ізраїль. Сторінки під палітуркою з написом “Дякую за запізнення” - без пустих фраз. На відміну від численних книг про сучасність, які лише констатують факти глобалізації, прогресу та прискорення темпу життя, праця Томаса Фрідмана дасть практичні поради з адаптації до хаосу навколо. Можливо, саме ця книга навчить рідше дивитись на годинник та частіше бути щасливим у суспільстві та наодинці.

 

Моя неймовірна подруга

Елена Ферранте

Автор цього бестселера  – тендітна жінка, яка довгий час уникала фотокамер та журналістів, вперто зберігаючи анонімність. Втім, справжня слава та місце у списку “100 найвпливовіших людей” за версією “Time” прийшла до письменниці завдяки серії творів під назвою “Неаполітанські романи”. Перший із них, “Моя неймовірна подруга”, знайомить читача з Еленою та Лілою. Міцність та тривалість їхньої дружби є доказом тези про протилежності, що притягуються: ніжна натхнена Елена та запальна і практична Ліла разом проходять шлях від дитячих мрій до проблем дорослого життя. Не чекайте від цього роману солодких стосунків, адже, як і усі люди, ці жінки сваряться та конкурують, вперто ідучи до свого щастя різними шляхами. Котра переможе? Здається, осінній вечір ідеальний для того, щоб дізнатись.

 

Володимир Морозов

НАШІ ПАРТНЕРИ