Хвилина - це багато чи мало? Звичайно, усе залежить від контексту і того, що ви будете робити в цю хвилину. Львів’янка Мар’яна Солодовченко ризикнула і створила медіапроект “ЗаХвилину”. Дівчина вважає, що 60 секунд – більш ніж достатньо, щоб сказати головне про будь-яку про подію. Що це за проект, та як він розвивається Мар’яна розповіла журналу РІА-Львів.  

Мар’яно, як виникла ідея проекту “ЗаХвилину”?

Друзі, гурт “Львівський Танцювальний Клуб” попросили відзняти коротеньке відео з їхнього концерту. Я не мала жодних часових обмежень щодо тривалості відео. Якщо чесно, навіть не знала, як воно має виглядати, тому зробила так, як відчувала і як подобалося. На етапі монтажу зрозуміла, що це могло б бути цікаво. Тоді й почала обдумувати концепцію проекту. Вирішила, що “ЗаХвилину” буде чимось на кшталт відеозвіту про події.

Проект комерційний?

Можливо, з часом монетизується. На разі, знімаємо безкоштовно - не усі мають можливість оплатити відеозйомку, адже це задоволення не з дешевих.  

Чому саме хвилина секунд?

“ЗаХвилину”, насправді, можна встигнути багато побачити і, в моєму випадку, показати. Хвилина, як на мене, - ідеальна тривалість відео, щоб людина не встигла втомились. Статистика Ютуб-каналів показує, що найчастіше люди дивляться ролики навіть менше ніж хвилину.  І ще - Інстаграм дозволяє завантажувати відео тривалістю лише до 1 хв.

Мар’яно, важко підбирати матеріал?

Не так і просто. Думаєш, аналізуєш, обираєш найважливіше. У кінці місяця я роблю ще одне узагальнене відео “ЗаХвилину” за місяць” і туди даю кадри, які не потрапили у відео з конкретного проекту чи події.  

Ви працюєте одна, чи є команда?

На разі, над проектом “ЗаХвилину” працюю одна. За допомогу, підтримку та ідею назви дуже вдячна Віталію Гомзову. Звичайно, у планах - розвивати проект, залучати нових людей, які готові створювати щось цікаве для свого міста.

Чим вже можете похвалитися?

25 випусками “ЗаХвилину”: “Вечір пам’яті Кузьми Скрябіна”, виступи гуртів “ТАРТАК”, “Дикі Серцем”, “СКАЙ”, івенти РІА-Львів і багато іншого. Також похвалюся ротацією на телебаченні та позитивними відгуками від гуртів з якими працювали. Сашко Положинський, наприклад, одразу розмістив на своїй сторінці наше відео і попросив його до свого архіву.

Знаю, що Ви добре фотографуєте. То Ви фотограф, оператор чи режисер?

Радше, оператор і режисер. Із фотозйомки я починала наближатися до тієї справи, яка подобається − вчилася бачити кадр. Саме через любов до фотогррафування вирішила навчатись режисури. Крім проекту “ЗаХвилину” я також є співзасновником VMproduction - займаємося зйомкою різнопланових роликів (реклами, кліпи, концерти тощо).

А весілля, хрестини теж знімаєте?

Не робимо акценту на подіях особистого характеру. Втім, якщо звернуться, завжди матимемо що запропонувати. Навіть якщопобажання будуть дуже нестандартним та потребуватимуть 15 операторів.

 

Спілкувалася Наталія Войтович

Фото Роксолана Труш

НАШІ ПАРТНЕРИ