Тільки не кажіть, що не чули про Інтернет Речей! Ця тема вже роками в ТОПі обговорень цілого світу. Технологія, яка може трансформувтати не тільки бізнес-процеси, а стиль життя. Зв’язки, що ймовірно змінять наш побут. Що таке ІР і як він може вплинути на ваше життя у найближчому майбутньому - читайте далі.

РІА-довідка
Інтернет речей (Internet of Things, скорочено IoT) - глобальна мережа підключених до Інтернету фізичних пристроїв (“речей”), оснащених сенсорами, датчиками, технічними засобами та програмним забезпеченням для передачі інформації. Усі пристрої об'єднані за допомогою підключення до центрів контролю, управління і обробки інформації.
За даними Ericsson Mobility Report, сьогодні в світі налічується понад 16 млрд таких пристроїв. До 2022 року кількість “розумних девайсів” зросте до 29 млрд, 18 із яких будуть пристроями ІР (IoT).

Уявіть свій день таким: годинник будить вас о 7 ранку. Поки ви йдете до ванної кімнати, голосовий супровід нагадує про заплановані на сьогодні справи. Кавова машина вже готує улюблений напій. У той же час автоматична годівниця насипає корм вашому собаці, котові чи рибкам.

Ви сідаєте в авто. Система, під’єднана до вашого календаря, проклала маршрут до офісу чи місця зустрічі. Якщо ви потрапили в затор, автоматично надсилається сповіщення людині, яка на вас чекає.

В офісі всі пристрої аналізують свій стан і наявність додаткових матеріалів. Наприклад, якщо у принтері закінчився папір, девайс сам замовляє його.

Звучить, як опис фільму з майбутнього - можете подумати ви. Впевнені? На вашій руці є фітнес-трекер? А телефон визначає місцерозташування? Тоді сьогоднішня фантастика має великі шанси стати завтрашньою реальністю. До речі, у Європі вже побудували майже 86 мільйонів “смарт”-будинків - помешкань, наповнених інтернет-речами.

Правило Інтернету Речей: “Все, що можна підключити - підключиться”

У 2008 році речей, під’єднаних до Інтернету, було більше, ніж людей, що використовують цю мережу. Зараз, десять років по тому, маємо 23 млрд пристроїв і втричі менше населення землі.

Експерти вважають поширення ІР хорошим показником - що більше девайсів “спілкуються” між собою, то комфортнішим стає життя. Таке припущення виглядає закономірним, адже Інтернет перетворився із супертехнології перетворився на буденність, навіть необхідність. Ціна підключення та використання зменшується. Пристроїв, що мають функцію підключення до Wi-Fi, стає щораз більше, а вартість різноманітних технологій нижчає.

Сьогодні підключити до Інтернету можна телефони, кавоварки, автомобілі, лампи, пральні машини та навіть те, що ви собі не можете уявити. До прикладу, двигун літака.

ІР стосується не тільки предметів, приватних помешкань чи офісів. “Розумні” міста - ідеал майбутнього для суспільства. Автоматичний контроль шкідливих викидів у довкілля, стану води, якості вирощуваних продуктів, рівня сміття, розміщення речей на складах та багато іншого може контролюватися у режимі реального часу завдяки пристроям, підключеним до “всесвітньої павутини”.

Інтернет Речей може суттєво вплинути на рівень економіки. За прогнозами журналу “Forbes”, він збільшить рівень світового ВВП на 10–15 трильйонів доларів за наступні 20 років.

Окрім позитивних чинників впливу на життя та суспільства, є і негативні. Найбільше, що хвилює користувачів, - безпека. Якщо така велика кількість пристроїв з'єднана між собою, чи є гарантія, що персональні дані та інформація приватного характеру не потраплять до сторонніх осіб? Питання безпечності Інтернету Речей досі відкрите і дослідники активно працюють над його вирішенням. Сподіваємось, у майбутньому все ж ніхто не зможе “хакнути” домашній тостер.

 

Єва Висоцька

НАШІ ПАРТНЕРИ