Ви пам’ятаєте, як виглядав Львів 10 років тому? А 50? Коли щодня ходиш вуличками рідного міста, не звертаєш уваги на постійні зміни. Лише переглядаючи старі фотографії розумієш, що ще зовсім недавно Львів був іншим. Молодий фотомитець Святослав Макітра цьогоріч розпочав серію фотопазлів під назвою “44”. У руці - знимки 1974 року. Позаду - 2018. Між ними 44 роки. Однакові будівлі, площі, вулиці. Різні століття і покоління. Щось досі існує, чогось давно немає. Незмінним є тільки Львів.

Львівський державний, сьогодні національний університет ім.і Івана Франка. Усе залишилося практично без змін, змінився лише колір тротуарної плитки.

Головний залізничний вокзал - перший в Україні. Споруда була зведена у 1904 р.; післявоєнне відновлення відбулось у 1957 р., остання реконструкція - у 2003 р.. Очікуємо на реконструкцію площі перед вокзалом.

Національний музей ім. Андрея Шептицького. Будівля збудована у 1904 р. У радянський період використовувалась як музей Леніна.

Бронзовий Ленін був установлений у 1952 р. і знесений у 1990 р. Тепер на місці пам‘ятника ставлять новорічну ялинку та великодню писанку.

Порохова вежа. Збудована у 1556 р. Фото у руці зняте у 1973 р. під час реконструкції. Одне з останніх, на яких вежа у штукатурці.

Пам‘ятник Іванові Франкові. Його урочисто відкрили у 1964. За понад 50 років монумент не змінювався. Великий Каменяр і далі мовчки споглядає на свою alma mater.

 Марійська площа. Єдина площа у Львові, яка не має адреси і будинків. У 1904 р. на площі збудовано колодязь із фонтаном. У 1997 р. проведено його реконструкцію і встановлено скульптуру Божої Матері.

Площа Міцкевича. У 1861 р. на місці сучасного постаменту була мармурова статуя Діви Марії. Також на фото зображено перший львівський хмарочос заввишки 24 м, обладнаний ліфтом, - будинок Йона Шпрехера. У радянські часи на даху була розміщена зірка з портретом Сталіна. З 1960 до 2010 увесь перший поверх був зайнятий Будинком книги.

Львівський театр опери та балету. Тепер перед театром розміщено фонтан, а колись там була проїжджа частина.

Музей етнографії та художнього промислу. Колишній будинок Галицької ощадної каси. побудовано у 1891 р. Під куполом встановлена скульптурна композиція “Ощадність”.

Каплиця боїмів. Збудована у 1615 році на території тогочасного міського цвинтаря. Сьогодні на площі перед каплицею - кав’ярні та літні майданчики, а півстоліття тому це були звичайні житлові будинки.

Фонтан Нептун та Площа Ринок. Головною площею міста зараз курсує лише трамвай.

 

 

Фото Святослав Макітра

 

 

НАШІ ПАРТНЕРИ