Мені завжди було цікаво, чи можна обдурити детектор брехні, адже фільми про агентів спецслужб та криміналістів сформували певний стереотип про цю машину. Олег Ясінський, експерт- поліграфолог міжнародного класу, переконав мене у тому, що поліграфу не збрешеш. Офіційний представник компанії “Школа академіка Варламова” та Євразійської асоціації поліграфологів показав не лише “детектор брехні”, а й спеціальні кімнати для тестів, де немає жодних (!) факторів (зорових, звукових, температурних), здатних відволікти особу, з котрою проводиться тестування. Компанія “Polygraph.Systems” - єдина від Львова до Києва, яка може похвалитися унікальними спеціалізованими приміщеннями в центрі міста для проведення тестів з ідеальними умовами для отримання об’єктивних результатів.

Що ж таке детектор брехні?  

Це технічний пристрій зі спеціальним програмним забезпеченням та певним набором датчиків. Усі ці датчики фіксують фізіологічні зміни організму, на які людина впливу не має. Це як реакція на лимон – ми бачимо як його розрізають, як тече сік і організм виділяє слину. Точнісінько так само і з подією, про яку нас опитують: ми несвідомо згадуємо про неї, якщо були її учасником. Датчики фіксують реакції: ми не можемо проконтролювати усі параметри разом, навіть якщо вдасться проконтролювати деякі з них.

Поліграф фіксує не правду чи брехню, а вираженість реакцій на поставлене запитання.

Хто може скористатися послугами поліграфолога?

Кожен, кому потрібно дізнатись правду в інтелігентний спосіб, може прийти до нас. Окрім звичайних людей, звертаються компанії, які, наприклад, хочуть дізнатися, чи не відбувається розголошення конфіденційної інформації. Не нехтують поліграфом і публічні особи.

Перевірка на детекторі брехні доступна кожному.

Як працює поліграфолог ?
У фільмах поліграфологи ставлять опитуваним багато запитань, але я у жодному не бачив, щоб поліграф застосовувався правильно. Насправді, людині ставлять запитання, які стосуються конкретно події. Жодних зайвих запитань. Навіть якщо опитування стосується подружньої зради, запитують лише про конкретний епізод або період часу, а не про все життя. Ми у “Polygraph.Systems” назвали ці перевірки  “Статева історія”. Окрім цього, дозволяємо, щоб під час проходження тесту, “друга половинка” пари знаходилась у приміщенні, все чула і бачила. Таким видом перевірок займається окремий експерт-психолог. Він проводить тільки такі перевірки, і я можу впевнено сказати, що робить це якнайкраще.

Завдання поліграфолога – розібратися у деталях та допомогти.

Як обрати поліграфолога?

Не варто обирати поліграфолога за кількістю сертифікатів на стінах. Кількість – не завжди якість Треба вибирати того, хто може якісно попрацювати з вашою проблематикою. Тобто фахівця, який займається справами, що стосуються вашої проблеми. Не раджу читати відгуки в Інтернеті - краще спілкуватися із людьми, які вже користувалися послугами поліграфологів. Вони скажуть усе як є.

 

Розмовляла Наталія Войтович

НАШІ ПАРТНЕРИ