“Музика не потребує очей” - гасло організаторів концерту для незрячих і людей із вадами зору. Два благодійних фонди Львова - “Мрії Можливі” та “Справа Скарбека” організували музичне дійство в Органному залі. До заходу запросили приєднатися усіх львів’ян - із шаликом або хустинкою на очах.

“За кілька днів до концерту ми подумали, що було б класно запросити звичайних слухачів музики, і зав’язати їм очі, щоб вони відчули музику та сприйняли її так як люди із вадами зору”, - розповідає співорганізаторка Яна Пекун.

До концерту для незвичайних слухачів готувалися ретельно. Орган у цей день вібрував найнижчими частотами, звучав гучно. Тож музику можна було відчути у прямому сенсі.

Серед слухачів було багато діток, тому до класичних музичних творів додали саундтреки з відомих кінофільмів - “Джеймс Бонд” та “Пірати Карибського моря”. 

Такі заходи дозволяють незрячим та людям із вадами зору відчувати себе повноцінними членами суспільства - поспілкуватися у неформальній обстановці, насолодитися класикою і найголовніше - “вийти у світ”.

“Сьогодні для людей із вадами зору з'являтися на публіці - не проблема. Набагато важче придумати, куди їх запросити. Бо цей світ не надто прилаштований для них. Треба ретельно вибирати місце - щоб воно було адаптоване для них”, - пояснює співорганізаторка Христина Брезіцька.

Концерт “Music doesn`t need eyes” довів, що побачити усю магію та чарівність музики можна навіть із заплющеними очима.

Тетяна Гудзовська

НАШІ ПАРТНЕРИ