Міжнародний джазовий open-air фестиваль щороку проходить у Львові. Перший фестиваль відбувся у 2011 році. Концерти за участю понад ста музикантів на трьох сценах, понад 100 000 глядачів, близько 200 акредитованих журналістів ― це загалом чимала сторінка історії.

 

Наталія Горбачевська,
виконавча директорка Leopolis Jazz Fest

Формат фестивалю цього року зберігcя таким самим, як був попередні 2 роки – це 5 днів. Традиційно до Дня Конституції відбувається концерт, який трохи виходить за межі джазу. Ми можемо собі дозволити не триматися суворого джазового протоколу, і в четвер на площі Ринок буде концерт ONUKA.

 

 

Міжнародний фестиваль Leopolis Jazz Fest змінив свою назву, проте не змінив ані місце, ані напрямок. Фестиваль традиційно пройшов на трьох сценах: головна сцена ім. Едді Рознера в Парку культури, на площі Ринок та на подвір’ї палацу Потоцьких.

На сцені ім. Едді Рознера свою творчість продемонстрував іменитий американський джазовий мультиінструменталіст, композитор, продюсер, аранжувальник, дворазовий володар Греммі Маркус Міллер.

Також виступив шведський контрабасист, бас-гітарист, віолончеліст, композитор та аранжувальник Ларс Даніельссон, який презентував унікальну програму, підготовану спеціально для виступу у Львові разом із Академічним симфонічним оркестром INSO-Львів.

Іоланта Пришляк,
заступниця гендиректора обласної філармонії

Ларс Даніельсон – чудова людина, чудовий музикант. Львів'яни вже мали можливість його чути на минулих джазових фестивалях. Він написав твір “Львів” після відвідин нашого міста, у яке, каже, закоханий.

У цьому році Leopolis Jazz Fest починає співпрацю з USAID (United States Agency for International Development - Агентство США з міжнародного розвитку - ред.), спрямовану на підвищення інклюзивності та екологічності фестивалю.

Фестиваль був забезпечений необхідною для людей з інвалідністю інфраструктурою: окремі платформи біля сцен, пандуси, спеціальні гумові та металеві килими, доступні туалети.

Для сприяння екологічної свідомості, на Leopolis Jazz Fest були розташовані спеціальні контейнери для сортування та переробки сміття, дитячий майданчик “Сортуємо разом” із ігровим банером, кубиками із зображенням різних видів відходів.
Окрім концертів джазових музикантів із різних країн світу, під час фестивалю відбулися джем-сейшени, майстер-класи та автограф-сесії світових зірок джазу.

Щороку в рамках фестивалю у Львові відбувається вручення Міжнародної музичної премії Leopolis Jazz Music Awards  ім. Едді Рознера. Премія заснована з метою відзначення музикантів, які зробили вагомий внесок у розвиток джазової музики, а також із метою популяризації джазової музики. Володар премії у 2018 році - Ахмад Джамал.

Ростислав Пелех

Фото: прес-служба фестивалю

НАШІ ПАРТНЕРИ