Нещодавно популярний український гурт Kozak System відіграв у Львові  концерт у рамках MUSIC IN FEST. Крім них, на сцену виходили і давні друзі рокерів - польський гурт Enej. Про співпрацю, майбутні композиції та багато іншого - в інтерв’ю з Володимиром Шерстюком, бас-гітаристом і менеджером Kozak System.

Володимире, як Ви познайомились із гуртом Enej?

Наша дружба почалась ще задовго до виступу у Львові. Гурт Enej можна назвати нашими польськими послідовниками: по-перше, вони молодші за нас; по-друге, на початку своєї кар'єри за основу творчості вони брали наші певні доробки - у своїх інтерв’ю вони неодноразово вказували, що саме ми їх надихали. На той час, наш гурт називався "Гайдамаки". Виступати на однакових фестивалях ми почали тоді, коли хлопці перемогли у польській телевізійній розважальній музичній програмі "Must Be the Music". Це допомогло їм стати зірками - популярність Enej стрімко зросла.

Товаришувати ми не припиняли, та лише у 2014 році, коли був Майдан, ми зрозуміли, що ситуація вимагає від нас певних дій. Тоді надіслати "Enej" нашу пісню “Брат за брата”, вони на знак солідарності з українським народом через 2 чи 3 дні написали і надіслали нам польську версію цієї пісні. Так у нас почалася ще й музична співпраця.

Хто був ініціатором такого дуету?

Нас не можна вважати дуетом - радше, виступи двох різних сформованих гуртів, музика яких є подібною за стилем та духом. Ініціаторами спільного виступу були львівські організатори MUSIC IN FEST. Запрошення ми отримали ще у квітні. Було надзвичайно складно визначити конкретну дату, адже і в нас, і в "Enej" дуже насичений графік роботи.

 

Чи плануєте записувати якісь спільні композиції?

Плануємо, але це не так легко. Якщо у нас є пісня українською мовою, її потрібно не просто перекласти польською - текст повинен відповідати енергії і задуму цієї пісні, бути схожим на оригінал. Проте ми намагаємося це зробити, щоб потішити наших шанувальників.

 

До речі, як Ваші шанувальники відреагували на такі зміни?

Дуже позитивно. На виступі яблуку ніде було впасти. Нас з Enej неодноразово викликали на біс. Чимало позитивних відгуків можна прочитати у соціальних мережах - люди писали під відео з події, що залишились задоволеними. Це не може не тішити.

 

У Вас чимало кліпів на сезонну тематику: “У осені очі твої”, “Така, як літо”. Незабаром зима. Плануєте їй присвячувати якусь композицію? Взагалі - коли чекати Ваш новий хіт?

Ми ненавмисно пишемо тексти, пов’язані з порами року. Так стається (сміється - ред.). Зважаючи на те, що природа нас постійно оточує, вона має безпосередній вплив на натхнення. У нас є дві пісні, присвячені зимовій порі: “Сніг” і “Холодного січня”. Слова для “Січня” написав Сергій Мартинюк – соліст гурту “Фіолет”. На початку наступного року ми випустимо нову пісню під назвою “Закохані злодії”. Сподіваємось, вона припаде до душі.

 

Соломія Цура

НАШІ ПАРТНЕРИ