Шовковисте, блискуче, слухняне та доглянуте волосся - мрія кожної дівчини. Чи то екстравагантна коротка стрижка, чи довгі локони - колір має значення. Недарма кажуть, “якщо жінка змінює зачіску - незабаром змінить життя”. А оновити колір волосся - чудовий спосіб змінитися кардинально. Про красу кольору, тренди та правила фарбування розмовляємо із досвідченою феєю ножиць і палітри - розкішною і стильною Іриною Кравченко.

 

Ірина Кравченко

провідний колорист, ТОП-майстер перукарської справи з 13-річним стажем, спеціаліст з відновлення волосся, засновниця IK Color Studio.

“Гарне доглянуте волосся - завжди у моді та тренді”

 

Пані Ірино, з чого почалось захоплення колористикою?

Моє захоплення колористикою почалось ще зі шкільних часів. Учителька малювання  радила мамі віддати мене на заняття у художню школу. А зараз, дивлячись на свого сина, помічаю у нього подібні задатки - постійні експерименти при змішуванні фарб у школі на уроках малювання і в художній школі, у якій він навчається.

Пам’ятаю цікавий випадок: у 16 років мама підстригла мені каре з довгого волосся і з того часу я самостійно експериментувала зі своїми зачісками. Одного разу знайома зауважила: “Класна стрижка, але перукар поганий: з одного боку - довше, з іншого - коротше”. Після цього я прийняла рішення піти до досвідченого майстра, але, на жаль, результат не виправдав моїх сподівань.

Наступним етапом у моєму житті було фарбування. Я хотіла змінити свій природний колір волосся, але дуже боялась. За іронією долі, знову потрапила до дуже “креативного” майстра. Вже тоді я зрозуміла, що таке неякісна робота і як важко буває її виправити.

 

Чому Ви обрали колористику?

Починала більшою мірою як перукар, адже люди тоді частіше приходили на стрижки та зачіски. Згодом почала заглиблюватися у колористику - бажання займатись улюбленою і дуже цікавою для мене справою взяло верх над класичною теорією. Пригадую як одній з моїх клієнток треба було терміново пофарбуватися, а потрібної фарби не було. Вона сказала: “Ти ж перукар, колорист. Ти щось придумаєш!”. Тоді я поєднала усі можливі і неможливі відтінки. Експеримент був дуже ризикований, але бажаного результату ми досягли. Скажу більше - навіть трохи перевершили очікування! Переважно я працюю без рукавиць, хоч і чудово розумію, що це шкодить шкірі рук, але рукавиці заважають відчути структуру волосини під час взаємодії з фарбою. Тільки без них можна визначити стан волосся, правильно розподілити фарбу та просочити кожне пасмо. Мої дівчата жартують, що подарують мені рукавиці на гумці через шию (сміється -ред.).

 

Ви - досвідчена профі. Що порадите майстрам, які лише починають?

Колористику потрібно відчувати та любити. Лише тоді ви зможете стати справді вправним майстром. Безумовно, потрібно мати певний багаж знань, але тільки власними відчуттями та методом експериментів у цій сфері можна навчитись досягати хороших результатів. Іноді я навіть не задумуюсь, які кольори чи відтінки змішую, адже роблю це на підсвідомо-інтуїтивному рівні. А ще, на мою думку, майстер мусить бути впевненим у своєму баченні та навичках. Професіонал завжди доводить процес фарбування, укладки чи стрижки до бажаного клієнтом результату.

 

Що Вас надихає на постійну роботу?

Джерелом мого натхнення завжди є досягнення бажаного результату. Близькі та рідні радять простіше ставитися до різноманітних робочих моментів, але я просто не засну, якщо не побачу, що клієнту результат сподобався і є саме таким, як було задумано. Іноді, якщо клієнт не проти, ми можемо працювати далеко за північ, тільки би домогтись задуманого ефекту. Мене неабияк заряджають задоволені та вдячні клієнти. Дуже часто до нас приходять із пошкодженим волоссям, з жовтим чи червоним пігментом волоссям, а виходять із салону із блискучим, живим, відновленим. Звісно, довготривалий ефект залежить і від домашнього догляду.  

Поділитеся планами на майбутнє?

Якщо думати глобально, мрію, що матиму власну лабораторію із виробництва своїх авторських кольорів. А якщо говорити про найближчі плани - це відкриття студії у власному приміщенні. Скажу відверто: декілька років тому у мене була ідея відкрити ColorBar. Тоді в цілому світі було максимум п’ять beauty-закладів такого формату. І хоч їх зараз уже дуже багато, мене досі не покидає ідея втілити власну концепцію. Також раніше були думки відкрити повноцінну перукарську школу. Та з часом я зрозуміла, що не хочу вчити стригти чи робити зачіски. Моє справжнє покликання - колористика. Дуже хочеться ділитись своїм досвідом, знаннями, навчати інших того, що я здобула з роками досвіду та практики. Випускниками моєї школи будуть лише професійні колористи, адже, на мою думку, бути колористом дано не кожному. До цієї справи потрібен талант.

Як гадаєте, що буде модним у 2019?

Я вважаю, що у кожного клієнта є власний стиль і найважливіше - підібрати ідеальний образ для кожного. У наш час тренди дуже швидкоплинні, за усіма не встигнеш. У моді та тренді завжди залишатиметься здорове, доглянуте і якісно пофарбоване волосся. Чесно кажучи,  я проти вкорочення волосся без потреби.

Ірина Кравченко: Познайомлю вас з командою IK Color Studio:
Отже, я - колорист. Щиро кажучи, у перукарській сфері, я вмію та можу робити все. Проте, впродовж останніх років душа більше лежить лише до колористики. Хочу збільшувати свою команду майстрів-однодумців! Я готова вчити людей “з нуля” у сфері колористики, адже основне - бажання вчитись, а зі своїми вихованцями завжди набагато легше працюється.

 

Ірина Хім'як

колорист зі складних технік фарбування, майстер з відновлення волосся

Ми працюємо разом вже понад 6 років! Ірина - наче “губка”. Вона ввібрала весь мій. Це моя ліва, права рука, “нога” та голова. За потреби, може мене замінити - довіряю її майстерності не менше, ніж своїй.

 

Анна Сенюта

майстер-перукар із 11-річним стажем, спеціалізація - зачіски

Дуже творча особистість, тонка творча натура. Віддається роботі повністю. Якщо за щось береться - робить це бездоганно! Особисто для мене - дуже хороший та вправний майстер зачісок з індивідуальним підходом та любов'ю до створення красивих ліній та форм.  

 

Галина Грещишин

майстер-початківець, спеціалізація - зачіски та укладки

Новенька у нашому колективі. Я завжди кажу, що Галина - майбутній професіонал високого класу! У нас з нею ще все попереду, головне - її непереборне бажання працювати та розвиватись.

 

Валентина Гайдучок

масажист

Кращого масажиста я не знаю! У цій справі про вміння майстра говорять результати задоволених клієнтів. Так, як масажує Валентина, - не вміє ніхто. Мені здається, що вона наділена Божим даром до масажних технік. Проводить курс мануальної корекції фігури.

 

Ольга Шалева

адміністратор

Відповідальна, привітна, завжди усміхнена Оля ніколи нічого не забуває. Розуміє, що запис до майстра - це дуже важливо для клієнта і що для нас кожна жінка - королева. А ще вона - світла і позитивна людина, тож уже самою своєю присутністю створює затишок.

 

Марина Ящишин
майстер манікюру та педикюру з 6-річним стажем

Охайність і креативність - те, за що і я, і клієнти цінуємо Марину. Вона однаково переймається тим, щоб довкола все було стерильно, як в операційній, і щоб дизайн нігтів сподобався навіть найвибагливішій клієнтці. У ній якось поєдналися художник і психолог - Марина знає, що вам сподобається, і точно зробить ідеальний манікюр.*З 14 січня 2019 року розпочинаємо набір у нашу команду на конкурсній основі. Розглядаються кандидати з практичним досвідом від одного року.IK Color Studio

098 948 3435

facebook.com/IrynaKravchnko

 

Тетяна Корочанська

фото Ігор Федорів

НАШІ ПАРТНЕРИ