Після закінчення новорічних та різдвяних свят наречені починають активно готуватися до майбутнього весілля. Як обрати весільного фотографа ми запитали Ігоря Федоріва, за плечима якого понад десять років досвіду в цій сфері.

-Ігоре, перше питання - про головне, те, що цікавить усіх наречених - як зробити весільні фото особливими?

Робіть свято для себе - не так, як має бути, а так, як хочете ви. Не перевантажуйте свій особливий день рутиною і контролем над усім (чи вчасно привезли торт, чи є вже музиканти в залі тощо). Якщо немає організатора, доручіть ці питання родичам або друзям. Спокійно ставтеся до можливих непередбачених ситуацій, зміни погоди. Все перечислене наче не має безпосереднього стосунку до фотографії, але, якщо ви проживете весільний день з усіма радісними та романтичними переживаннями, хороший фотограф зможе це передати.

- "Хороший фотограф"- це який? Як не розгубитися серед пропозицій?

Це дійсно досить складно, адже пропозицій чимало. Проводиться багато майстер-класів, які допомагають зробити красиву картинку, і ці фото також включаються у портфоліо. Часом важко зрозуміти, чи фото з реальних весіль чи підготовлені. Я раджу вибрати декілька фотографів, фото яких близькі саме вам, і попросити показати кілька повних весіль, а не вибіркове портфоліо. Часто наречені роблять помилку, коли спершу обирають фотографа, а потім просять зробити фото, яких немає у його доробку.

- А є якісь "лайфхаки"?

Усе дуже індивідуально, важко порадити щось універсальне. Не женіться за кількістю локацій. Головне -  ви, а не фон. Якщо ви хочете якісь певні фото - скажіть фотографу завчасно. Наприклад, це може бути фото на заході сонця. Тоді все потрібно спланувати, щоб підібрати час і місце. Пам'ятайте, що фотографи не всесильні, а для хороших фото потрібна і ваша участь. З усіх  відзнятих мною весіль можу сказати, що мені найбільше сподобались ті, де молоді були природні та легкі, демонстрували щирі почуття.

- Наскільки я розумію, Вам ближчий репортажний тип зйомки. А як бути тим, кому позування важко дається?

Чомусь вважають, що на весільних фотографіях усі повинні посміхатись і радіти. Якщо ви маєте веселий характер, це буде органічно. Але весільна фотографія може бути і романтичною, і навіть серйозною. Мені дійсно ближча репортажна зйомка - намагаюсь створити невимушену атмосферу і знімати наречених у їх найбільш натуральному стані; передати справжні почуття і настрій у день весілля, а не зробити просто красиву картинку.

-  Яких тенденцій у весільній фотографії можемо чекати в наступному сезоні?

Я, можливо, повторюсь, але пораджу не дуже звертати увагу на моду і тенденції. Вони зміняться, а ваші фото залишаться. Зараз смішно виглядають фото двадцятирічної давності з нареченою на долоні, а свого часу це була популярна тенденція. Коли я робив перші кроки у весільній фотографії, дуже сподобались роботи Елізабет Мессіна. Її фото можуть здатись простими, але вони актуальні завжди. Фотозйомки, зроблені нею багато років тому,  важко відрізнити від нещодавніх.

- І останнє запитання: як обрати не просто професіонала, а саме "свого" фотографа?

Обов'язково зустріньтесь, не покладайтесь лише на відгуки та портфоліо. Вам повинно бути комфортно, адже ви проведете разом цілий день. Якщо відчуєте, що ви на "одній хвилі", ваші погляди на весільні фото співпадають - домовляйтесь про співпрацю.

НАШІ ПАРТНЕРИ