Проект “Ідея міста” з Назарієм Брезіцьким на “Дуже радіо” продовжує працювати над розбудовою нового міста, шукати людей із цікавими ідеями та тих, хто прагне змінити Львів на краще. 

 

Анатолій Гриценко

кандидат на посаду Президента України, екс-міністр оборони
про розвиток міст та держави

 

Як на державному рівні побудувати роботу, щоб міста розвивались для мешканців, а життя стало комфортним та кращим?

Ключова роль - місцевої влади і людей. Роботу потрібно будувати на місцевому рівні - щоб люди з задоволенням їздили на роботу, хотілося працювати задля розвитку рідного міста, екологія життя стала нормальною. Зараз працює реформа децентралізації - кошти передаються на місця. І я бачу міста, де не просто будуються висоти, а залишається місце для дитячих майданчиків, парковки автомобіля, є куди винести сміття, щоб не забруднювало середовище.

У багатьох містах, коли влада діє “проти шерсті” -  населення повстає - не дає знищити озеро заради якоїсь багатоповерхівки. Громада має втручатися і захищати свої права, ставити владу на місце.

 

Щоб керувати країною, однієї людини замало. Чи маєте команду?

Глава держави може пропонувати кандидатури на посади Голови Нацбанку, Міністра оборони, Міністра закордонних справ, глави СБУ, Генпрокурора. Є прямі повноваження щодо призначення, де можна ні з ким не радитись, - голова адміністрації, секретар РНБО, начальник Генштабу, керівники розвідок тощо. У моїй команді є кандидати на ці посади, але їхніх імен я не назву: мав необережність сказати прізвище кандидата на пост Міністра оборони, одразу пішла команда “фас” і почали нищити не тільки його життя, а й родину. Не хочу підставляти під удар людей, але з початком виборчої кампанії усі імена будуть оприлюднені, щоб не було “кота в мішку”. Це відповідально і правильно. Команда - не тільки професіонали і патріоти, які будуть працювати, але й сміливі люди, які не бояться повстати проти режиму, корупції та олігархії, дбатимуть про мир і спокій українців.

 

  

 

Остап Стахів

Голова Проводу ГО “Ідея Нації”

 

Що громадсько-політична організація “Ідея нації” робить для розвитку нашого міста?

Сьогодні, на превеликий жаль, громадська організація “Ідея нації” змушена більше захищати Львів, аніж розвивати його. Завдяки нашому депутатському корпусу та чинній владі, Львів втрачає себе - архітектуру, зелені насадження, люди втрачають майно, а іноді - право на власне життя, потрапляють незаконно до в'язниці, СІЗО. Відповідно, ми маємо захищати громадян, наше місто. Великий акцент робимо на просвітницьку діяльність: показ патріотичних фільмів для школярів, лекції для студентів університетів та коледжів.

 

Які проекти Ви реалізували за останній рік?

Думаю, багато хто чув і знає про улюблене місце для відпочинку - парк “Знесіння”, який ми разом із жителями Львова захищали та продовжуємо захищати. Також спільно з іншими громадськими структурами та організаціями захистили ділянку на вул. Чорновола, 45б, де було поховано 10 тисяч хлопців з ОУН і 132 тисячі євреїв. Чинна влада віддала цю землю підприємцю під забудову, мали звести 16-ти поверховий будинок, але вдалось врятувати ділянку. Варто ще згадати будинок на Лисенка, 34 (віллу Івана Лунгунського), яку теж хотіли знести і на тому місці побудувати багатоповерхівку. Дякуючи мешканцям і тому, що ми оперативно відреагували, дім було врятовано.

 

Які перешкоди є для розвитку у нашому місті?

На мою думку, першою гострою проблемою є кількість робочих місць. Люди не мають де працювати і виїжджають за кордон. Друге - руйнування історичного Львова, його пам’яток та архітектури. Третє - таке велике місто не має паркінгу в центрі. Також не до кінця вирішено проблему зі сміттям. Сьогодні влада хоче будувати сміттєпереробний завод у місті - це абсурдно. Адже сміття сушитимуть назовні, під відкритим сонцем, воно засмердить увесь Львів! Як жити львів’янам? А про туризм можна взагалі забути. Такі заводи у Європі не будують.

 

НАШІ ПАРТНЕРИ