Ліна Остапчук,

начальниця управління туризму ЛМР

Про туризм у Львові

У 2018 році туристи поповнили львівську казну на понад 151 млн грн., з яких понад 6 млн - від проживання у закладах розміщення. Ці кошти надійшли у міський бюджет, а звідти розподілились на відновлення доріг, фасадів будинків, соціальну інфраструктуру. Тобто туризм покращує життя кожного з нас. Як і Барселона та Париж, ми хотіли б від кількісного туриста перейти до якісного і хочемо відповідно позиціонувати Львів як місто конференцій, високої культури. У туризмі є сезонність, тому часом може здаватись, що воно переповнене туристами. Та в порівнянні із сусіднім Краковом, який протягом року приймає 10 млн туристів, в нас - у п’ять разів менше. Звичайно, всі облюбували площу Ринок, адже це архітектурний ансамбль ЮНЕСКО. Але ми стараємось показувати інші цікаві локації у Львові. Для цього розвиваємо проект “Львів поза центром” або “Львів+”. Про це та інше можна дізнатись на вокзалі, в аеропорту, на площі Ринок у туристично-інформаційних центрах.

 

Андріян Фітьо,

економічний оглядач

Про українську політику

Завдяки Майданам, ми навчились змінювати політичну верхівку.  Але не місцеві еліти. Зараз наша увага має бути прикута до справжніх громадських організацій та активістів. З Білоруссю зараз відбувається повзуча анексія. Наприклад, у 2010 році борг Білорусі перед Росією був один мільярд, а зараз вже 20 мільярдів. Тобто Белтрансгаз, БелАЗ, всі великі активи вже куплені Росією, що буде далі – питання часу. Це саме мало бути і з Україною. І тепер, коли ми маємо можливість бути справді незалежними, мусимо контролювати процеси монополізації, підтримувати децентралізацію. Ми вже маємо самостійні громади, які обирають своїх керівників. Крім цього, відбулась фінансова децентралізація, яка дозволила містам менше залежати від державного бюджету. Нам лише потрібно дочекатись того моменту, коли президентські та парламентські вибори перестануть впливати на місцевий рівень.

 

Юрій Кміть,

політтехнолог, юрист, блогер

Про проблеми України

Львів – ворота до Європи. На суспільно-політичне життя нашого міста дивиться вся Україна, тому важливо не підвести її. Наша проблема зараз - надто багато політики в економіці і замало економіки у політиці. Якщо розглянути політичні партії, в тому числі кандидатів у президенти, побачимо абсолютно однакові політичні програми, де проблема монополізації бізнесу згадана побіжно. Антимонопольний комітет не працює і це призводить до того, що цілі родини мають впливи на Укрзалізницю, державні закупівлі, Укрнафту, різні бюджетно-вагомі підприємства. Результат цих президентських виборів вплине на всю Україну і Львів зокрема, тому треба обирати свідомо. Наприклад, якщо до влади прийде прем’єр-міністр, який у поганих відносинах із міською владою, у нашого міста будуть втрати.

 

Олександра Сладкова,

архітектор Інституту просторового розвитку

Про новітні ідеї реконструкції Львова

Наша організація займається проектуванням вулиць, скверів та парків. Ми не проектуємо будівлі, але проектуємо те, що знаходиться між ними. При реконструкції деяких вулиць у Львові доводиться замінювати бруківку оптимальнішим покриттям. Потім її використовують на тих вулицях, де це доцільніше. А нещодавно ми придумали перемелювати стару бруківку з плиткою. Це здешевить процес реконструкції, а новостворена поверхня не буде слизькою взимку. Так буде на вулиці Бандери вже у 2019 році. Там, де колесо торкається бруківки, буде безшовна натуральна плитка, їзда якою буде абсолютно безшумною. Крім цього, зараз ми займаємось розробкою сталої мобільності. Це ідея, яка зробить життя кожного з нас кращим, а для цього треба лише оптимально використовувати транспорт. Наприклад, у Львові місця для паркування у центрі категорично недостатньо, тому зручніше доїхати до місця, де зручно залишити автомобіль, пересісти на велосипед або трамвай і дістатись на роботу. Це автоматично вирішить проблему заторів у центрі та частково – нестачі паркомісць.

НАШІ ПАРТНЕРИ