Ринок засобів масової інформації в Україні відсутній. Ті медіа, які не є збитковими, спонсоруються фінансово-промисловими або політичними групами. Контролювати це має Національна рада з питань телебачення і радіомовлення в Україні. Однак ані вона, ані інші контролюючі органи не мають достатніх важелів, щоб бачити кінцевих власників медіа та перешкоджати утворенню монополій. У результаті зараз, напередодні виборів, медіа стають інструментом боротьби за владу. Тому українському виборцю важливо розуміти, кому належить улюблений ресурс. Ми дібрали ТОП популярних ЗМІ та знайшли їхніх власників.

 

UMH

Найбільший медіа-холдинг, власником якого з 2013 року є Сергій Курченко. Ясності в питанні, хто насправді ця людина, та чиї інтереси представляє, досі немає. Очевидно, що простому хлопцеві з малозабезпеченої родини навряд чи вдалось би стати медіа-магнатом. Купив він UMH Group (за офіційною інформацією) за 160 млн доларів у Бориса Ложкіна, який сьогодні обіймає посаду голови Адміністрації президента України.

У холдинг входять: журнали Forbes, Кореспондент, “Футбол”; портали: bigmir.net, i.ua, tochka.net, football.ua;  газети "Комсомольська правда в Україні", "Аргументи і Факти", "Теленеделя"; радіо Europa Plus "Авторадіо", "Наше радіо", "Ретро FM", "Радіо П'ятниця"

 

Медіа Група Україна

Особливість цього медіахолдингу - акцент на регіональні ЗМІ, які транслюються в індустріальних містах, де розташовані підприємства Ахметова. Він - найбагатший громадянин України, один зі п'яти українців, які входять у ТОП найбагатших людей світу. Подейкують, що саме за підтримки Ріната Ахметова Янукович став прем’єр-міністром України. Бізнесмен вступив у “Партію регіонів” та брав участь у парламентських виборах. Його часто пов'язують з кримінальним світом, називають “королем Донбасу”.

У "Медіа групу Україна" входять: загальнонаціональний телеканал "Україна", кабельні телеканали "НЛО ТВ" та "Індіго", спортивні телеканали "Футбол 1" та "Футбол 2", низка регіональних телеканалів, щоденна газета “Сегодня”, журнал Vogue та однойменні сайти.
До холдингу Ахметова також входить онлайн-сервіс OLL.tv (показ фільмів, програм та серіалів за підпискою).

 

Inter Media Group

Власниками є Дмитро Фірташ та Сергій Льовочкін. Льовочкін – ще один представник донецької “еліти”, колишній голова Адміністрації президента Віктора Януковича, зараз - депутат від “Опозиційного блоку”. Один із 6 депутатів, які у 2018 році проголосували проти Закону про визнання українського суверенітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей. Фірташ довгий час входив у п’ятірку найбагатших людей України, співвласник скандального “Надра банку”, бізнесмен. Активно співпрацює з Росією, зокрема з одним з головних “путінських” олігархів Аркадієм Ротенбергом. Перша спроба прийти у парламент була під патронатом Людмили Кучми, але її партія не отримала достатню кількість голосів. Згодом фінансував президентську кампанію Віктора Януковича, який пізніше неодноразово заявляв, що саме Фірташ був спонсором і організатором Революції гідності.   

Головний актив Inter Media Group – загальноукраїнський телеканал “Інтер”. Крім нього, в групу входять нішеві телеканалів: НТН, "Мега", К1, К2, "Ентер Фільм" та дитячий телеканал "Піксель". "Інтеру" належить служба новин "Подробності", яка готує інформаційні випуски для телеканалу та розвиває власний сайт - podrobnosti.ua. З інтернет-ЗМІ, Фірташу та Льовочкіну належить інформаційне агентство "Українські новини" (un.ua). До нього входять новинний портал Ukranews.com та фотопортал ukrafoto.com.


StarLightMedia

Акцент медіа-імперії на розважальному контенті. Сюди входять телеканали СТБ, ICTV, "Новий канал", М1 та М2, дитячий QTV. Належить вона зятю другого президента України Леоніда Кучми, Віктору Пінчуку - одному з найбагатших людей України, політику, який був противником вступу в ЄС та НАТО. Його підозрювали у розкраданні державного майна за часів президентства Кучми. Серед позитивних досягнень – меценатство: реалізація благодійних проектів, інвестиції у кіноіндустрію.

 

Приват

До медіа-холдингу групи "Приват" олігархів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова входить вісім телеканалів.
Ігор Коломойський – український олігарх, політичний діяч, власник готелів в Австрії та українського гірськолижного курорту Буковель. Підтримував помаранчеву революцію, виступає проти сепаратизму та російської агресії.

Геннадій Боголюбов – непублічна людина, колишній президент “Приватбанку”, формує стратегію всієї групи “Приват”. Найціннішим у ній є загальноукраїнський канал "1+1". Крім того, в "1+1 Media" входять телеканали: 2+2, ТЕТ, "ПлюсПлюс", 1+1 International, жіночий телеканал Bigudi, телеканал інформаційного агентства УНІАН та Ukraine Today. З інтернет-ЗМІ, їм належить інформаційне агентство УНІАН, сайти ТСН.ua та Главред.info. 

 

Газета "День" 


Власник: Віталій Гайдук, колишній акціонер металургійного холдингу ІСД, був соратником Юлії Тимошенко. Фінансував видання "Коментарі", яке продав в 2013 році.

 

BBC Україна 


Власник: ВВС (Британська телерадіомовна корпорація), BBC Україна – веб-сайт Української служби Британської телерадіомовної корпорації.

 

ZIK 


Власник: Петро Демінський 

Інформаційне агентство ZIK.ua створено в 2003 році. За даними "Наших грошей", в 2008 році ZIK потрапив під контроль почесного президента ФК "Карпати" Петра Димінського. Окрім сайту ZIK.ua до холдингу входить телеканал ZIK.

 

Захід.нет 


Власник: дружина мера Львова Катерина Кіт-Садова. Захід.нет входить у медіа-холдинг Садових - "Радіокомпанія Люкс". Туди ж входять: "Телеканал "24", радіо Lux FM, "Радіо 24", сайт Football24.ua та рекламне агентство "Люкс".

 

Неоголошена війна медіа-олігархів, які є власниками ключових українських ЗМІ,  не лише позбавляє українців правди, а й нищить демократію у державі. Тепер ви знаєте, у чию правду вірите.

 

Дар’я Кучер

 "Вибори "П"

Інформаційний марафон Syla.news  - проект, у межах якого команда Syla.news відстежуватиме електоральні настрої та особливості виборчих процесів у прийдешніх президентських перегонах. Журналісти видання спілкуватимуться із пересічними громадянами, залежними та незалежними експертами - оглядачами, блогерами, журналістами, політологами та політтехнологами, а ще - із чиновниками, політиками усіх рівнів, кандидатами у президенти та їхнім оточенням, щоб до завершення президентської кампанії 2019 року допомогти читачам зробити правильний, на їхню думку, вибір. Вибір, що визначить курс, за яким наступні роки рухатиметься Україна.

“Вибори “П” - не просто медійний продукт, аналогів якому наразі немає в інформаційному просторі України. Це - спроба всебічного аналізу передвиборчого періоду - часу, коли українці вимагають, а політики - обіцяють.

 

м. Львів

пл. Яворського, 1

syla.news
НАШІ ПАРТНЕРИ