День молоді в Україні відзначається в останню неділю першого літнього місяця. Цьогорічні святкування прийшлися на 24 червня. Це світле, сповнене життєдайної сили та позитивної енергії свято, українці відзначають вже 24 роки поспіль - із 22 червня 1994 року. Існують також інші дати святкування: Всесвітній день молоді, який традиційно проходить 10 листопада за підтримки Римо-Католицькою церкви; Міжнародний день молоді відзначається ООН щорічно 12 серпня (його особливість- щоразу інша тематика заходів, присвячених молодому поколінню).

Варто зазначити, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ),  до вікової категорії “молодь” слід зараховувати людей від 25 до 44 років.

Незважаючи на усі розподіли та градації, потрібно пам'ятати, що вік – це лише цифра, що датує тривалість прожитих літ. Кожен із нас сам вирішує, за якими критеріями поділяти своє життя на різноманітні етапи чи періоди, та чи варто це робити взагалі. Хтось вважає себе молодим, поки життя сповнене легкістю та безтурботністю, а з появою обов’язків чи проблем – починає новий “старший” етап. Інші пов'язують поняття віку зі станом душі та внутрішньої свободи. І більшість згоджується - людина буде молодою та здоровою, допоки життя буде наповнене сенсом, розум - бажанням пізнання, серце - мудрістю та добром.
То що ж таке - молодість? Де закінчується її межа? Що має чи не мусить робити молодь? Про це журналісти РІА-Львів розпитали активних і цікавих молодих людей.

 

Юла Бєльська,
радіоведуча на ДУЖЕ радіо

Молодість - це коли тебе у магазині запитують, чи тобі є 18. А якщо без жартів, то молодість для мене - період суцільної свободи, коли ти можеш активно розвиватися, різко змінювати плани. Та незмінне “Юла, одягни шапку!”.

Молодість не вимірюється віком. Ти молодий, допоки так себе відчуваєш. Це такий стан душі. Якщо все ж прив‘язуватися до вікового поняття “молодість”, то це період, коли перед тобою купа можливостей. Втім, головне - їх не втрачати. Це золотий час для навчання, спонтанних подорожей, фестивалів, максималізму у думках і перших граблів на ділі.

Це як в універі: перші роки ти “працюєш на заліковку”, а потім вона “працює” на тебе. У житті так само - свій статус у суспільстві ти починаєш отримувати у молоді роки, а далі, маючи вже певне реноме, вдосконалюєшся.

Молодий - значить вільний. Але мамі завжди видніше, незважаючи скільки тобі.Тарас Дзюбанський,

очільник Центру Міжрелігійного Діалогу “Лібертас”

Для мене молодість – це надзвичайно цікавий та пізнавальний період у житті людини. Саме тоді ми розвиваємо, утверджуємо власне “я” та вміння адаптуватися до суспільства, знаходимо своє місце у Соціумі. Власне, молодість є тим періодом, коли людина може не боятися експерементувати – хоч негативні досвіди обов’язково залишать свій слід, разом із тим, принесуть мудрість для прийдешніх років.

Вірю, що з роками приходить і мудрість та второпність не повторювати помилки. Тому молодим людям ще можна (часом - треба!) припускатися помилок та ляпів. Молодість варто розглядати радше як стан душі, розуму та серця, коли у людини є наснага до вивчення, експлорації та пізнання нових речей. До найважливіших справ молодих людей зарахував би навчитися мудро ризикувати (в молодості ризики можуть бути пізнавальними) та з користю використовувати молоді роки – бо їх неможливо буде повернути!  

Найголовніше – розкрити та розвинути в собі ті таланти, які притаманні тільки вам. А якщо ці таланти, окрім душевної сатисфакції, приноситимуть матеріальну винагороду, то, напевне, молода людина зможе реалізувати себе як успішна особистість.

 

TAYANNA
співачка

Молодість - це для мене життя, а життя - це молодість. Я вважаю, що людина є молодою, доки вона сама себе так почуває, адже все залежить від наших внутрішніх настроїв та почуттів. Наприклад, я себе почуваю десь так років на 22-23. Думаю, зараз найважливішою справою для молоді є встигнути все, що хочеш, багато мріяти і, звісно ж, перетворювати ці мрії у реальність. Адже час і темп життя є нестримним і потрібно встигнути здійснити усі плани та цілі. Я от дуже люблю швидкість і тому живу у шаленому ритмі та все роблю дуже швидко.

 

Оксана Іленьків,

керівник проекту “Екуменічний соціальний тиждень” в Українському Католицькому Університеті

Молодість – це коли ти живеш і відчуваєш щастя! Це усвідомлення того, що твої крила починають розправлятися і ти можеш підкорювати щоразу нові та вищі вершини. Часом у житті бувають моменти злету та падіння, які дозволяють молодим людям навчитись бути сильнішими та витривалішими. Для кожного із нас  - це період, який згадуєш із усмішкою на обличчі, адже там ти вільний і безтурботний, повний енергії та потенціалу.

На мою думку, молодість – це душевний стан людини. Саме тому можна бути вічно молодим, почуватися щасливим та жити у повній гармонії із внутрішнім та зовнішнім світом.

Молодь – майбутнє країни! Це ті люди, які мають відроджувати та продовжувати українську культуру. Вони повинні пам’ятати минуле, жити теперішнім та дбати про майбутнє.  

Щоб бути свідомою молодою особистістю, у першу чергу, потрібно мати добру освіту, що буде формувати здорову націю та здоровий дух. Наше головне завдання - допомагати та сприяти самореалізації української молоді в процесі трансформації у сучасній Україні.

 

Андрій Москаленко

заступник міського голови з питань розвитку

Для мене молодість - це великий драйв, шалена впертість на шляху до поставленої мети. Обов'язково - віра в те, що ти робиш. Проте, поняття молодості дуже часто прив’язують до певного віку, але для мене це, радше, період натхнення.
Мабуть, одним із найважливіших завдань молоді є вміння запалювати!
Молоде покоління міста Лева завжди було, є і буде активним рушієм вперед, до нових та щоразу вищих звершень.

НАШІ ПАРТНЕРИ