19 - 23 вересня у понад 50 локаціях міста відбувся 25-й Book Forum. На Форум завітали понад 1000 запрошених VIP гостей, видавців, авторів, дипломатів, журналістів. Урочисте відкриття відбулося у Львівському театрі опери та балету за участі Президента України. У залі були присутні Голова Верховної ради, Прем’єр-міністр, Міністр культури, Міністр освіти, голови ЛОДА та ЛМР й інші офіційні особи. Зі сцени лунали привітання, вручали нагороди, подяки та подарунки. Святковий настрій творили Оксана Муха, Ірина Доля, етногурт "Ягоди", вокальний октету"Орфей" і театру танцю балету "Життя"з проектром "ETNOеволюція”.

Завершальним акордом офіційного відкриття 25 Форуму видавців були заходи у Львівській філармонії, де засновник проекту "Ідея міста" і БФ "Справа Скарбека" Назарій Брезіцький вручив щорічний сертифікат на друк дитячої книги авторці Галині Крук.

25 ювілейний Book Forum став однією із найкращих подій у культурному житті Львова. В рамках Форуму проект "Ідея міста" та Назарій Брезіцький провели низку подій. Зокрема, два круглі столи. В обговоренні впровадження ОТГ на Львівщині та можливість зробити місто Львів енергонезалежним взяли участь колишній мер Львова Василь Куйбіда, фахівець з державного управління та місцевого самоврядування Петро Петровський, експерт з питань децентралізації Юрій Ганущак, експерт з питань децентралізації. Гості та учасники заходу активно дискутували про особливості функціонування та перешкоди у роботі ОТГ. В Україні  існує 831 об’єднання і щороку цифра збільшується. Найбільшим досягненням є створення законопроекту, що формує об’єднання територіальних громад міста. Та чи вдасться продовжити його впровадження на час виборчого процесу - це інше питання.

 

Крок до незалежної енергетики

Під час круглого столу щодо розвитку інфраструктури міста, його енергетичної ефективності та участі бізнесу у цих процесах обговорили синергію взаємодії бізнесу, науки, влади та людини. Участь у дискусії взяли:  народна артистка України, амбасадор відновлюваної енергії Руслана Лижичко, засновник громадського проекту “Ідея міста” Назарій Брезіцький,, керівник проекту Avalon Up Ігор Шаранда.

 

Руслана:

"Ми повинні дбати про перехід на чисті джерела енергії та про децентаралізацію, лише тоді не будемо залежати від влади, а платіжки будуть значно менші та доступні".

 

 

Вперше Українською: Путівник РИМ і ВАТИКАН

У рамках Book Forum  було презентовано книгу-путівник Римом і Ватиканом. Це перша книга українського автора Тараса Дзюбанського, де він згадує про українські святині у Римі, про мозаїки, зроблені нашими земляками, та наші парафії. Є в путівнику інформація для поціновувачів італійської кухні : унікальні рецепти, які будуть тішити вас щодня. Любителів головоломок книга здивує QR кодами.

 

Олександра Коваль,

президент ГО "Форум видавців"

Для мене основне, щоб усі гості Book Forum отримали позитивні емоції, які пам’ятатимуть щонайменше півроку, та придбали цікаві книжки для читання. Форум існує для читачів, заради читачів та завдяки читачам. Бажаю усім натхненного читання.

 

Назарій Брезіцький,

засновник громадського проекту "Ідея міста"

Щороку я йду на Book Forum і купую 20-30 книг, які тут презентуються. Багато з цих книг дарую друзям. Хочу, щоб ми розвивалися, зростали, думали та дивилися в одному напрямку. Уже два роки поспіль купую і дитячі книжечки, щоб моя донька Тереза теж вчилася любити книгу. Розумію, що саме таким є  призначення Форуму. Якщо глобально, книжка – одна з основних засад розвитку культури та мислення. Тому потрібно купувати, читати, дарувати книги. Мрію, щоб це для нас усіх це стало традицією.

 

Петро Порошенко,

Президент України

Львів став містом, відкритим для європейської культури. Україна змінюється, змінюється і наш Форум. Цього року - вже Book Forum. Це не просто нова назва, але нова амбіція. І мені це надзвичайно приємно. Представлення книги – це гуртування людей. Маю надію, що Форум і надалі виконуватиме цю місію.

 

Софія Лопатка, Володимир Морозов

фото Зоя Мельнійчук, прес-служба Book Forum

НАШІ ПАРТНЕРИ