Легендарна українська скрипалька та співачка Асія Ахат нещодавно побувала у Львівській опері. Концерт у Львові – частина Всеукраїнського турне-презентації нового альбому “All-in”, який, за словами Асії, став для неї особливим. Журналісти РІА-Львів скористалися приємною можливістю поспілкуватися із зіркою. Про роботу над собою, особливості американської публіки та враження від Львова,  - читайте далі.

Ассіє, розкажіть, у чому особливість Вашого нового альбому?

Над альбомом All-in працював відомий саундпродюсер - шестиразовий володар “Греммі” Умберто Гатіка. У концертній постановці бере участь балет Freedom, задіяна відеоінсталяція від режисера Віктора Скутовського. Спеціально для шоу придбала скрипку минулого століття. До концертного туру довго готувалася. Довелося дуже багато вчитися. Наприклад, нових джазових прийомів на скрипці. Маю перед собою ціль - привезти в Україну “Греммі”.

Альбом Асії Ахат All-in  у 2017 році подали на здобуття американської музичної премії "Греммі" одразу у восьми номінаціях.У альбомі 13 композицій, кожна з яких є світовим хітом або належить до класики сучасної музики. Скрипалька виконує твори із репертуару ABBA, Queen, Майкла Джексона, Селін Діон, Еріка Клептона, Тоні Брекстон.

Як Вам працювалося із Умберто Гатіка?

Це був неймовірний досвід. Хоча, звісно, важкий. Було багато складних моментів. До прикладу, коли щось не виходило технічно, було не так прикро - я могла просто відпрацювати і все було добре. Але часом Умберто бракувало у мені емоцій. Мовляв, скрипка має плакати чи радіти. Найважче було, коли мені здавалося, що так і є. А йому- ні.

Ви встигли дати кілька концертів у Штатах. Розкажіть, яка там публіка, як Вас зустрічали?

Люди там веселіші, не такі критичні та більше люблять один одного. Звісно, проблем у них теж трохи менше. Американці приходять на концерт одразу налаштовані на позитив. Завжди море овацій - у США емоціями діляться, не бояться виказати захват, похвалити. Українці стриманіші і часто приносять на концерт негатив та негаразди. Втім, це не заважає насолодитися дійством сповна.  

Розкажіть, де Ви черпаєте натхнення?

Майже всюди. Особливо – у польотах та мандрівках. Не боюся довгих перельотів – саме біля вікна літака приходить багато натхнення та думок. Обожнюю море та пальми. Та якщо на відпочинок є лише кілька днів, залюбки відвідую одну з європейських столиць.

В Україні які місця любите?

Дуже люблю ваше місто. Як і більшість киян, вважаю його європейським, туристичним та красивим. Львів - атмосферне, особливе місто.

 

спілкувалася Софія Сабала

фото з сайту

assiaahhatt.com

НАШІ ПАРТНЕРИ