7 шкідливих порад як гарантовано вбити мотивацію! І бонус! :-)

 

1. Я повинна це зробити!

Це єдина установка, яка спонукає до дії. Не дай Боже змінити «повинна» на щось типу «Я хочу» і додати туди дію – «для цього потрібно змінити “1, 2, 3”». Вам потрібна мотивація? Значить «повинна» і все. Йдіть робіть!

2. НІ компліментам і похвалі!

Ніколи себе не хваліть та іншим не дозволяйте: нема за що. Вважаєте себе невдахою? Так воно і є! Якщо хтось вам говорить добрі слова, одразу його «приструніть». На всі компліменти на кшталт, що ви добре виглядаєте, смачно готуєте чи добре робите свою справу, відповідайте:

– Та де ж я гарна? Я так погладшала! Це єдине, що на мене налізло з шафи, от ще міль його побила, навіть дірку видно;

– Хіба це смачно? І не досолила, і петрушки замало. Та бачили б ви з яких обрізків це приготовано. Ви себе, до речі, добре почуваєте?

– Добре зроблено? Жартуєте?! Лівою ногою за пару хвилин з похмілля щось витворила. Всі скаржаться, тільки ви задоволені.

3. Порятунок – соцмережі!

Вам треба зробити якусь роботу, а мотивації нема? Погортайте годинку стрічки своїх друзів, почитайте жахливі новини, полайкайте котиків, дітей і гриби, відкоментуйте всі чвари. Це надихає, додає сил почати робити те, що вам треба. А ще краще – починайте день з перевірки того, хто що де лайкнув чи виклав у Facebook та Instagram. Ех, шкода, що ВК та Однокласники прикрили! От там люди діло писали. Такі поклади мотивації вгробили.

4. Перфекціоналізм – наше все!

Ніколи не робіть того, чого не вмієте робити досконало! Ви собі уявляєте, як будете виглядати, якщо розпочнете справу, в якій ви новачок? Це ж ганьба! Якщо ви знаєте (а ви ж знаєте), що не вийде ідеально, краще взагалі не починайте! Хай інші глупі люди роблять як можуть, але зараз. І хай над ними сміються, що вони зробили на «трієчку», але зробили. Почекаєте ще років 500, поки досвіду наберетеся.

5. Людина має працювати тяжко!

Якщо хтось вам скаже, що від своєї професійної діяльності можна отримувати задоволення – плюньте брехунам в очі! Не існує роботи, яка була б в радість! Вам не подобається ваша діяльність? Це нормально і правильно, всі так живуть.

6. Відпочинок – страшний гріх!

Втомилися фізично, емоційно, інтелектуально? Продовжуйте активно працювати. Тоді прийде мотивація. Картаєте себе в перукарні, що цілих 3 години витрачаєте невідомо на що, коли треба зробити 100500 запланованих справ? Ви абсолютно праві! Час на себе – час намарно.

7. Краща мотивація – штраф!

Постійно думайте про покарання, які вам загрожують: скільки грошей втратите, з яким презирством до вас будуть ставитися люди. Якщо вам скажуть, що варто налаштуватися на перемогу, винагороду, перспективи і оплески, які ви отримаєте в майбутньому – це не діє. Так мотивують себе лідери. А ви ж не лідер, ви – лузер. Так кажуть всі навколо, а вони не можуть помилятися.

Бонус: Від вас нічого не залежить! За всі рішення у вашому житті відповідальність має нести хтось інший: батьки, чоловік, дружина, діти, сусіди, держава. Запам’ятайте – ви ні на що не впливаєте! І взагалі, яка може бути мотивація, коли Північна Корея обіцяла завтра розпочати ядерну війну. Для чого взагалі щось робити, якщо ми всі помремо? Закрийте цей журнал, відкрийте Facebook і полайкайте ще декілька чужих котиків! І гриби!

Автор: Людмила Калабуха

бізнес - тренер, бізнес - консультант, автор 3 профільних книг і 4 відеокурсів, експерт із переговорів у ЗМІ та завзята мандрівниця

НАШІ ПАРТНЕРИ