4-5 липня відбулась фахова конференція з питань відновлювальної енергетики в Україні, організована Німецько-Українським форумом спільно з Русланою - українською співачкою та громадською діячкою, голосом та амбасадором відновлюваної енергії від України у світі, а також Львівською обласною державною адміністрацію, компаніями Energy Watch Group (Німеччина), “Евромедіа” (Україна). Десятки українських та німецьких компаній, серед яких найбільші бізнеси країн, підтримали подію. Захід пройшов під гаслом “Енергія для миру та демократії”. Організатори наголосили на тому, що перехід до відновлюваної енергетики може зупинити війни, адже енергія сонця, вітру та води є невичерпною і боротись за неї немає сенсу.

Руслана Лижичко,

співачка, амбасадор відновлюваної енергетики в Україні

“Найбільш важливою та прогресивною темою, яку можна підняти в Україні, є енергія. Ми всюди її використовуємо. Це - наша основа життя. Коли у світі бачиш, як ця тема розвивається, як люди мають вільну енергію, самі роблять станції, обмінюються, ніхто їм не виставляє захмарних рахунків, то хочеться, щоб так було і у нас. Держава має створити умови фінансової, енергетичної, культурної незалежності кожної людини, ухвалити відповідні закони та зробити все для того, щоб люди стали господарями власного життя, а не були як наркомани - видали “дозу” і ти платиш, бо іншого виходу немає.”

 

Зараз багато країн світу звертаються до відновлюваної енергії. Китайське містечко Шеньчжень 100% перейшло на чисті джерела енергетики. Це значно покращило умови життя для мешканців, економічну та екологічну ситуацію. Чи готовий Львів до такого переходу?

Олег Синютка

Голова обласної державної адміністрації

“Для нас сьогодні дуже важливо, щоб бізнес відчув, що на Львівщині є найкращі  можливості для альтернативної енергетики. Ми можемо гарантувати декілька речей – безпека бізнесу, особистості та у суспільстві. Адже Львівська область – частина Європи і рівень безпеки тут є таким же як і в решти Східноєвропейських держав.  Ми можемо пишатися тим, що уже третій рік поспіль ріст економіки складає не менше 5%. І це є додаткові можливості для споживання та реалізації виробленої потужності. Сьогодні ми потребуємо енергії та ресурсів для того, щоб забезпечити зростання економіки”

В Україні цей перехід тільки починається. Німецький фахівець Ханс-Йозеф Фелль запевняє, що чисті джерела енергії - великий крок вперед, стала економіка та розвиток. Україні для того, щоб перейти на відновлювані джерела енергетики, потрібно почати залучати інвестиції у малі містечка та села. Це дасть змогу поступово розвиватись і привертати увагу великих компаній, не потрапляючи у фокус надмірної зацікавленості великого бізнесу.

 

Ханс Йозеф Фелль

“Відновлювана енергія є дуже значною складовою модернізації, незалежності і розвитку будь-якої промисловості в Україні. Енергія, яка базується на вугіллі, природному газі, нафті та атомна енергія роблять велике навантаження на бюджет, тому й економіка України не може вийти на позитивний рівень. Перехід на відновлювану енергетику сприяє створенню нових робочих місць, зменшенню забруднення повітря та витрат. Україна може піти шляхом, яким вже йдуть 50 націй світу - 100% перехід на джерела чистої енергії. Вирішальним буде прийняття закону в парламенті, де йдеться про відновлювані джерела енергетики. Цей законопроект не дає жодних заохочень для малого та середнього бізнесу. Якщо надалі зберігатиметься тенденція, що Україна відкрита тільки для великих інвестицій, це призведе до того, що олігархи знову наживатимуться, а інші люди не матимуть жодної користі.”

 

Конференція умовно була поділена на 2 секції: теоретичну та практичну. У першій - цікаві виступи, панельні дискусії та обговорення. У другій було представлено масштабні проекти, які вже успішно розвиваються:

  • KNESS group, компанія-лідер із впровадження сонячних технологій в Україні, представила новий проект на підтримку сонячної енергетики Abilities Camp.
  • Агроіндустріальний комплекс МХП розповів, як використовує у своїй діяльності альтернативні енергетичні ресурси. Перша в Європі біогазова станція такої потужності та рівня технологій, яка працює на курячому посліді і відходах комплексу з переробки курчат-бройлерів, створена саме на підприємстві МХП.
  • Перспективні потужні представила компанія UDP Renewables - портфель проектів на 2018-2022 роки містить електростанції в Київській, Херсонській, Одеській, Запорізькій, Миколаївській, Черкаській та Закарпатській областях загальною встановленою потужністю близько 351 МВт.
  • Новий шлях до розвитку електричної мобільності запропонувала компанія BMW Україна. Від представника цієї компанії учасники дізналися про ринок та умови покупки електромобілів BMW в Україні, про розвиток інфраструктури для електрокарів.

Також було представлено новий проект “Lviv Smart City” - комфортне і затишне місто для львів’ян.

 

Назарій Брезіцький,

засновник проекту “Ідея міста”, учасник та доповідач конференції

“Ідея міста” у своїй програмі розвиває тему відновлюваної енергетики в Україні та зокрема у місті Львові. Адже сонячні, вітрові, гідроелектростанції - це наше майбутнє, наш розвиток і наші кошти. Перехід до відновлюваної енергетики не тільки заощадить витрати львів’ян, а й покращить екологічну ситуацію у місті. Завдяки використанню відновлюваних джерел енергії, Львів зможе сам забезпечувати своїх жителів електроенергією, скоротивши витрати, що є на користь містянам. Львівщина сьогодні активно розвиває цей напрямок і щороку ми відкриваємо нові види енергозберігаючих технологій. Ми ж, у свою чергу, пропагуємо ці види енергетики.Тетяна Гудзовська

НАШІ ПАРТНЕРИ